💡Powody dla których warto zlecić przegląd instalacji elektrycznej

Kiedy kupujesz nowy dom lub mieszkanie w Trójmieście nie znasz stanu instalacji elektrycznej.blog elektryka elektryk bloogMyślisz sobie skoro oświetlenie włącza się i wyłącza a gniazdka działają to jet ok.
Wcale jednak nie oznacza to że instalacja jest ​​jest w pełni sprawna i bezpieczna.Kiedy rozglądasz się po potencjalnie nowym domu czy mieszkaniu prawdopodobnie zwracasz głównie uwagę na estetykę i wykończenie budynku a nie w jakim są stanie przewody w ścianach.

Sprzedający najczęściej nie przedstawia raportu z oceny stanu instalacji elektrycznej sporządzonej przez wykwalifikowanego elektryka nowemu nabywcy domu,pokaże tylko gdzie znajdują się bezpieczniki.

Niestety istnieją niezliczone przypadki niedoświadczonych właścicieli domów i niewykwalifikowanych pseudo elektryków wykonujących instalacje elektryczne lub modernizacje na tak zwaną sztukę.

W większości przypadków niedoróbki będą niewidoczne ukryte w ścianach,podłogach i sufitach,ale skąd masz wiedzieć że była wykonana amatorska robota przecież jej nie widać,awarie zaczną się po kilu latach lub nawet miesiącach od kupna.

Najlepiej aby wezwać elektryka przed zakupem mieszkania,aby wykonał profesjonalne oględziny i pomiary instalacji elektrycznej,jeżeli okaże się że instalacja wymaga tylko drobnych napraw to masz pole do negocjacji ceny zakupu a jeżeli instalacja nadaje się tylko do wymiany to rezygnujesz z kupna.